37 אמנים, כולם בעלי מוגבלות פיזית או נפשית, מציגים: תערוכת “שוברים חומות”

שני אלדר

התערוכה מאפשרת לקהל הרחב הצצה לנקודת מבטם הייחודית של האמנים על החיים לצד מוגבלות

התערוכה תוצג בגלריה “ארטורה“, עמק חפק קמפוס רופין.
אירוע הפתיחה בשישי 10.9.21 בשעה 11:00 נעילת התערוכה: 30.9.21 

אז הגיע הזמן אחרי 16 שנה לצאת מהארון ולהיחשף. 
בשנת 2005 חליתי בטרשת נפוצה. מעטים ממכרי יודעים זאת. פחדתי מהחשיפה, פחדתי מהתגובה של הסובבים אותי שמא יעזבו ויתרחקו, פחדתי מזה שיסתכלו עלי אחרת. שירחמו עלי. כמעצבת גרפית וכאמנית צעירה התחלתי ליצור מתוך תחושות אלה. האמנות הייתה עבורי מקום מפלט רגשי בתוך הסערה שהתחוללה בי בעקבות המחלה עימה התמודדתי. ציירתי, פיסלתי, כתבתי, ואת כל האמנות הזו שמרתי לעצמי. במגירות, בתיקיות, על הקירות ועל המדפים בביתי. 

עכשיו ניתנה לי ההזדמנות לצאת החוצה. פעם ראשונה שאני חושפת את היותי חולה בטרשת נפוצה. פעם ראשונה שאני מציגה עבודה בתערוכה. פעם ראשונה שזו עבודה שעוסקת במחלה שלי. אני מציגה את הפסל שלי, “מוזרקת”, בתערוכה “שוברים חומות”. הפסל עשוי ממזרקים ומחטי הזרקה של תרופות לטרשת נפוצה, הנעוצים בראש קלקר מצופה בעיסת נייר. הפסל נוצר כתגובה לתסכול מהצורך בהזרקות יומיות, תוך ביטוי מוחשי לפגיעות הנוירולוגיות בעיני ובפניי, בעקבות המחלה.

“מוזרקת”
שני אלדר

“שוברים חומות”, הינה תערוכה מיוחדת ובה 55 עבודות של 37 אמנים, כולם בעלי מוגבלות פיזית או נפשית. התערוכה מציגה מגוון רחב של תחומים כגון: ציור, צילום, פיסול, וידאו, מיצב, איור, שירה, מחזור, מיקס מדיה ועוד.

לקטוף את הפריחה
לירן שני


התערוכה תאפשר לקהל הרחב הצצה לנקודת מבטם הייחודית של האמנים על החיים לצד מוגבלות, על סביבת חייהם בחברה הישראלית, תוך בחינת אופן ההתמודדות שלהם עם ה”חומה” בה הם נתקלים. עבודותיהם מציגות את הסדקים, את הפחד מיצירת קשרים וממגע חברתי, את הבדידות, את הכאב, את החלומות והתקוות, את השפעת התרופות על חייהם ובעיקר את האמנות ככלי ריפוי וכמרחב יצירתי לביטוי עצמי עמוק.

תחת לחץ
עמוס גזית

האמנים המשתתפים: אורלי עובדיה, אורן רז, אייל מולצ׳נסקי, איל בן צבי, אלון בסקינד, אליאור ציון, אמנון מדמוני, אריאל קונדור, אריאלה קרס, דורית דיוק קואן, דניאל בהריר, טלי גילן, יאיר מורנל, יוסי עוזיאל, יחיאל אטיאס, יעל מרום שומר, יקין עזאלדיין עראר, כינרת ילניק, לימור אשכנזי, לירן שני, מור שליט, מריאל ארבטמן, נילי ברויאר, סוזנה דנן, סיגל קסלר, סער בוכבינדר, עדי בן פורת, עמוס גזית, רונה סופר, רונית שמילוביץ, שאולי ניי, שירה אורנשטיין, שלום איל גולן, שלמה סולומון, שני אלדר, תהל סעד, תמר כורם.

את התערוכה, יזם אלדד שושתרי, המתמודד בעצמו עם שיתוק מוחין, שחבר לאוצרות מיכל תאומי סלע ונעמי גורדון-חן.

, ARThura ארטורה אמנות עיצוב חוויה, עמק חפר

אל תפספסו