תרבות בימי קורונה – לא רק הצגות לצפייה, אלא גם משחקים והפעלות

\Kelly Sikkema on Unsplash

מדיטק חולון ומוזיאון העיצוב פותחים שערים וירטואלים להצגות ילדים ולסיור בתערוכה הכי נכונה לימים אלו

לקראת חופשת הפסח, בסימן משבר הקורונה, אשר מתחילה השבוע, תיאטרון המדיטק ומוזיאון העיצוב בחולון הכינו תוכן איכותי לילדים ולהורים


תיאטרון מהסלון – מדיטק

הצגות ופעילויות משלימות לילדים בטווח גילאים 4-11
“תיאטרון המדיטק” נרתם כדי לעזור לכם להעביר את התקופה הקרובה בבית עם תוכן תיאטרוני איכותי.
בכל הצגה יחכו לכם גם תכנים נוספים: סרטוני הכנה לצפייה, חידונים והפעלות.

דני וייס, מנכ”ל המדיטק: “יוזמה זו התאפשרה תודות לשיתוף פעולה נפלא לו זכינו מצד היוצרים, השחקנים והשותפים שלנו להפקה שנתנו הסכמתם להשתתפות בפרויקט חשוב זה וכן בברכת איגוד שח”ם, בתקווה להקל על השהות בבית בתקופה מורכבת זו.” 

לתיאטרון מהסלון לחצו כאן

WhatsApp_Ima...
הפעלות מושקעות, חידונים ואפילו דפי ציור
מקור: מדיטק חולוןמוזיאון העיצוב חולון – “אקסטרים”באינסטגרם

התערוכה, אקסטרים שנפתחה בדצמבר האחרון במוזיאון העיצוב חולון, עוסקת בשינויי האקלים ההרסניים, בטכנולוגיות שאנו מפתחים, מנגנוני הכוח השולטים בחיינו ובהשפעה שיש לנו על כדור הארץ  – תהליכים שמובילים לתרחישים קיצוניים יותר ויותר.

הסיור מודרך ע”י מיה דבש האוצרת הראשית של המוזיאון

“באופן מפתיע התערוכה הפכה להיות רלוונטית יותר ממה שצפינו. כשעוסקים בעיצוב ספקולטיבי נדמה תמיד שהדברים שאנחנו מדברים עליהם יקרו בעתיד הרחוק, אם בכלל. וירוס הקורונה הפך הרבה מהעבודות המוצגות בתערוכה שמדברות לכאורה על עתיד רחוק לאקטואליות מתמיד. הרעיונות העולים מהתערוכה המאלצים אותנו לעצור רגע ולהתבונן שוב ביחסינו עם הטבע הם חשובים עכשיו יותר מאי פעם”.  כך מסרה מיה דבש.

תערוכת אקסטרים
מקור: מוזיאון העיצוב חולון

הנה טעימה מהעבודות שנפגוש בסיור:

  • עריסת דחיסה – לוסי מקריי – עבודה המנסה להכין את האנושות לעתיד שבו מגע אנושי יהיה נדיר מאוד ויוחלף בידי מכונות מגע. העבודה כוללת מכונה הלוחצת על הגוף ועוטפת אותו באופן המשחזר את חווית החיבוק. כך מנסה המכונה לתת מענה לצרכים הפיזיים והרגשיים של אנשים בעולם של בידוד וחוסר מגע.
  • רובוט-עורב ג׳ני – (ספוטניקו) – עבודה העוסקת בעולם ללא מגע, עולם של בידוד חברתי בו אנשים משוועים לתקשורת. ג’ני, מעדיפה לחלוק את זמנה עם בעלי חיים במקום עם בני-אדם. כדי לתקשר עם ציפורים היא בונה רובוט-עורב, שיכול לחקות מגוון של קריאות עורבים, כמו “שלום”, “אני בסכנה”, “אני אוהב/ת אותך!”. העבודה נוצרה בקונטקסט של אנימה ומנגה, ז’אנרים שעוסקים פעמים רבות בנושאים מורכבים של עתיד, חברה וטכנולוגיה.
  • מיזוג (Merger) – קייצ’י מאטסודה -כיצד יכולה מציאות מרובדת יכולה להגדיר מחדש את סביבת העבודה שלנו בימים שכולנו נדרשים לעבוד מהבית? הסרט ״מיזוג״ עוסק באובססיה לייעל את הפרודוקטיביות של סביבת העבודה. רואת חשבון צעירה, המתחרה באלגוריתמים שהובילו לפיטוריהם של עובדים רבים, יוצרת לעצמה סביבת עבודה שמאפשרת לה לשלוט בכל פרט בחייה, כך שהיא יכולה להיות ״זמינה״ בכל עת. מכיוון שהיא עדיין נאבקת לעמוד במשימות המוצבות בפניה, היא מחליטה לבסוף שהדרך הטובה ביותר לשרת את לקוחותיה היא להתמזג עם המערכת.
  • ברבור שחור – סירת הצלהניל ננר ואביחי מזרחי –  בכל קיץ, מאות בובות מתנפחות של בעלי חיים נסחפות את החופים  בעקבות זרמים פנימיים. במקביל, סירות גומי עמוסות פליטים מנסות לחצות את הים התיכון ולהגיע לחופי אירופה, שם הם מקווים למצוא מקלט. העבודה ״ברבור שחור – סירת הצלה״ מציגה את האנלוגיה המערערת שבין אובייקט מציל חיים לבין צעצוע.

אוצרי התערוכה, לצד מיה דבש, הם אריק צ’ן, עיתונאי, מבקר והאוצר של דיזיין מיאמי, ומי שהיה מאוצרי התערוכה הראשונה שהוצגה במוזיאון העיצוב חולון לפני עשור. ואזינטה פלנטנגה, אוצרת וחוקרת עיצוב הולנדית המתגוררת בשנחאי.

אל תפספסו