תערוכת גמר בוגרי המרכז האקדמי ויצו חיפה
תערוכת גמר בוגרי המרכז האקדמי ויצו חיפה

תערוכת גמר בוגרי המרכז האקדמי ויצו חיפה

תערוכת הבוגרים של המרכז האקדמי ויצו חיפה מקבצת את עבודות הגמר של המחלקות לתקשורת חזותית, אדריכלות, צילום ועיצוב אופנה בחלל מוזיאלי אחד

בוגרי המחלקות לתקשורת חזותית, אדריכלות, צילום ועיצוב אופנה במרכז האקדמי ויצו חיפה יציגו בתערוכת הבוגרים 2019 עשרות עבודות הבוחנות סוגיות עירוניות ולאומיות לצד פרויקטים אישיים. משחקי מחשב, טכניקות אריגה, אדריכלות התורמת לעתיד טוב יותר וצילומים שמנסים לפענח את המדיום ולהגיב למציאות המשתנה.

תערוכת גמר בוגרי המרכז האקדמי ויצו חיפה
יסמין זועבי. מחלקת אדריכלות ויצו חיפה

״הסטודנטים שואפים להעביר מסרים אקטיביסטיים ולתרום לשיח הפוליטי והחברתי בעיר חיפה ובחברה הישראלית. כל אחד בדרכו משתף את הקהל בביקורת או חוויה אישית, שמקורן בחקר נושאים אקולוגיים, חברתיים, פוליטיים, סביבתיים ולאומיים, שנוגעים בכל אחד מאיתנו״, מציינים במרכז.

התערוכה תוצג השנה בפירמידה – מרכז לאמנות עכשווית בחיפה, המשמש כפורום ציבורי, ותקבץ יחדיו את עבודותיהם של בוגרי ארבע מחלקות העיצוב. המבקרים יוכלו להתרשם ממגוון פרויקטים, דיסציפלינות, חומרים, מדיות, דימויים ונושאים, המוצגים בחלל אחד.

תערוכת גמר בוגרי המרכז האקדמי ויצו חיפה
אופק בסודו וקנין. מחלקת אדריכלות ויצו חיפה

״הסטודנטים-הבוגרים מגיבים לטכנולוגיות הסובבות אותם ומשלבים אותן בנושאים אקטואליים המשפיעים על חייהם״, מסביר ירון שין, ראש המחלקה לתקשורת חזותית. לדבריו, ״כלי עיצוב פרקטיים הם אמצעי חזותי להבעת עמדה וסיפור: טכניקות של איור ועיצוב קלאסי משמשות ליצירת משחקי מחשב, אנימציות ופרויקטים מחקריים – ברמה התוכנית (כמו סרטה של זהר יוסיפון, העוסק במהגרים דיגיטליים) או הטכנית (כמו השימוש שעושה בר גליק במציאות רבודה בעבודה המוקדשת למוזיקאים סיימון וגרפונקל; או הפרויקט של אופל קודובצקי, הבוחנת את המתח הקיומי בעוטף עזה באמצעות איור קיר ומציאות רבודה). הנושאים נעים בין האישי לבין הציבורי, כמו הפרויקט של אדווה צאלאח, שחוקרת את משמעותו הסמלית של דגל המדינה״.

תערוכת גמר בוגרי המרכז האקדמי ויצו חיפה
חן שמעוני. מחלקת אדריכלות ויצו חיפה

במחלקה לאדריכלות הושם השנה דגש על הקונפליקט בין אוטופיה למציאות. פרופ׳ אדריכלית אירית צרף נתניהו, ראש המחלקה, מציינת: ״הסטודנטים מראים כיצד העשייה האדריכלית, בכל קנה מידה ובכל מקום, יכולה להציג חזון אופטימי לחיים, תרבות וסביבה טובים יותר, ולתרום לשיח הציבורי ולא רק לדיסציפלינה״.

תערוכת גמר בוגרי המרכז האקדמי ויצו חיפה
אנדריי איסקרולסקו. המחלקה לצילום ויצו חיפה

18 בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה התמודדו בקולקציות הגמר עם מה שמירב לביא, ראש המחלקה, מגדירה כ״שבירת מוסכמות בעולם האופנה והטקסטיל: הם פיתחו גזרות, צלליות וחומרים חדשים, ששולבו בקולקציות ייחודיות. במהלך השנה פיתחו טכניקות הדפסה ואריגה שונות ושילבו טקסטיל עם עיצוב תלת מימדי. בנוסף, גם השנה המשכנו בשיתוף הפעולה הפורה עם המחלקה לצילום בראשות ערן ברק ובהנחיית הצלמת מיכל חלבין: הדגמים צולמו בידיהם הנרגשות והמוכשרות של בוגרי המחלקה לצילום״.

תערוכת גמר בוגרי המרכז האקדמי ויצו חיפה
אריאל עיני. תקשורת חזותית ויצו חיפה

לדברי ברק, ״הבוגרים מבקשים להגיב לתהליכים חברתיים, פוליטיים, תרבותיים ואמנותיים אל מול מציאות המשתנה תדיר. הצילום הפך לכלי נגיש לכל, לשפה שגורה, אך עדיין לא מפוענחת״.

התערוכה תינעל בשבת, 3 באוגוסט 2019. למידע נוסף: https://www.wizodzn.ac.il/.

אל תפספסו