קיץ אירופאי לחובבי עיצוב
קיץ אירופאי לחובבי עיצוב

קיץ אירופאי לחובבי עיצוב

ביאנלה בווינה, רטרוספקטיבה לבלקרישנה דושי והצצה לעולמו של סטנלי קובריק. אלה תערוכות העיצוב שיעשו לכם את הקיץ

השפה של MVRDV

מוזיאון Architektur und Tirol יארח בקיץ (6 ביולי עד ה-28 בספטמבר) תערוכה שלמה המוקדשת לחברת MVRDV ההולנדית, שייסדו ב-1993 ויני מאס, נטלי דה פריס ויאקוב ואן רייס. השלישייה המופלאה התפרסמה כשזכתה ב-1991 בתחרות Europan 2, וארבע שנים חלפו עד השקת יצירת הבכורה שלהם: WoZoCo שבאמסטרדם, בניין דירות מלא אופי, שרמז על הסגנון הפוסט מודרני שיובילו ב-20 השנים הבאות.

aut. architektur und tirol
im Adambräu
Lois Welzenbacher Platz 1
6020 Innsbruck, Austria
+43 (512) 57 15 67

קיץ אירופאי לחובבי עיצוב
מתוך התערוכה בנין של MVRDV Markthal, Rotterdam – © Daria Scagliola & Stijn Brakkee

פריצקר, רהיטים וקומיקס

לביקור במתחם ויטרה שבגבול גרמניה-שווייץ מומלץ להקדיש יום שלם, בעיקר אם אתם מתכננים לבקר גם בתערוכות שבמוזיאון שתיכנן פרנק גרי או ב-Schaudepot של הרצוג ודה מרון. במוזיאון הראשי מוצגת רטרוספקטיבה ראשונה של בלקרישנה דושי, זוכה פרס פריצקר ל-2018 ואחד מחלוצי התכנון בהודו מולדתו. התערוכה סוקרת את 60 שנות פעילותו של דושי, שהושפע מלה קורבוזיה ולואיס קאהן והתאים את עיצוביו לתרבות ולמסורת המקומיות. ב-20 ביולי תיפתח תערוכה המוקדשת למעצבת והאמנית הבריטית אלכסנדרה דייזי גינסברג, הבוחנת כיצד עיצוב משקף את מערכות היחסים שלנו עם הטבע והטכנולוגיה.

ב-Schaudepot מוצגים פריטים מאוסף הקבע של המוזיאון, הכולל למעלה מ-20,000 כסאות, שולחנות, גופי תאורה ועוד רהיטים איקוניים, ועד ה-10 באוקטובר תוכלו לבקר גם בתערוכת Living in a Box: Design and Comics, המתמקדת בהשפעות ההדדיות של עיצוב וקומיקס.

Vitra Design Museum
Charles-Eames-Str. 2
D-79576 Weil am Rhein

קיץ אירופאי לחובבי עיצוב
VITRA DESIGN MUSEUM צילום: Bettina Matthiessen

לא על השניצל לבדו

קיץ אירופאי לחובבי עיצוב

איך הופכים חלום אוטופי על עתיד צודק, הוגן ושיוויוני למציאות בת קיימא? זו השאלה כבדת המשקל שעליה מנסות להשיב התערוכות המוצגות במסגרת הביאנלה של וינה, המתקיימת במוזיאונים שונים בבירת אוסטריה – ובראשם ה-MAK. התערוכות מתמקדות בשינויי האקלים, עתיד התעשייה והחלל, כמו גם בצרכנות, בינה מלאכותית והאופן שבו נחיה, נעבוד ונצרוך בעתיד.

MAK – Museum of Applied Arts
Stubenring 5
1010 Vienna

ממלכת העיצוב

בריטניה אמנם עסוקה בהתנתקות מאירופה, אבל אי אפשר לדבר על התערוכות החשובות בעולם העיצוב בלי לציין את ה-Design Museum בלונדון. בתפריט הקיץ תמצאו הצצה לעולמו המופלא של סטנלי קובריק או זה של דוד אדג׳יי, תערוכה על חדשנות וקיימות בתחום הטקסטיל ורטרוספקטיבה לרגל 150 שנות פעילות של סטודיו העיצוב Sainsbury’s Design. הכניסה חינם לחלק מהתערוכות.

The Design Museum 
224 – 238 Kensington 
High Street 
London 
W8 6AG

קיץ אירופאי לחובבי עיצוב
הכניסה לתערוכה של סטנלי קובריק. צילום: Ed Reeve

אל תפספסו