“עיראקית בפיג’מה – מתחברים לגעגוע” קורס ללימוד השפה הערבית – יהודית

בעקבות פניות רבות למרכז מורשת יהדות בבל באור יהודה, התברר כי יש צמא ועניין גדולים לחזור לשורשים וללמוד את השפה הערבית יהודית – בלהג יהודי עיראק

במרכז החליטו להיענות לאתגר ויצאו עם קורס ללימוד השפה היפה ההולכת ונכחדת

הקורס ” עיראקית בפיג’מה” הוא ניסיון להתחקות אחר השפה ברמה בסיסית תוך הכרות ראשונית עם מטבעות לשון, שירים, סיפורים ופתגמים.

הלימוד יכשיר את המשתתפים לקיים שיח יומיומי פשוט בעולמות תוכן מגוונים ולהתחבר לשורשים המשפחתיים.
המדריכות רונית ויפית, צבריות, בנות  להורים ילידי עיראק הן בעלות ידע נרחב בשפה הערבית בכלל, ובתרבות העיראקית בפרט. שתיהן בעלות השכלה אקדמית בתחום ובעלות ניסיון וידע בהדרכה.

הקורם יתקיים ב”זום” כדי לאפשר למעוניינים להצטרף מכל מקו ם בעולם, בלי מסכות ואפילו בפיג’מה, לחזור ולהיזכר בניחוחות השפה ששמעו בבית ילדותם.

עליזה דיין חממה מנכ”לית מרכז מרשת יהדות בבל: “לקחנו על עצמנו את המשימה לרענן את הידע ולהנגיש את השפה המרתקת והעשירה – עיראקית יהודית, המשלבת ערבית, עברית, ארמית, תורכית, פרסית ועוד, לכל מי שחפץ.  כך נוכל לשמר אותה גם בקרב דור ההמשך. שפה היא כלי המשקף תרבות ומסורת ולשם כך קיים המרכז שלנו –לשמר ולהנציח את תרבותם המפוארת של יהודי בבל.”

עליזה דיין חממה מנכ”לית מרכז מרשת יהדות בבל
מקור: מרכז מורשת יהדות בבל

המדריכות רונית ויפית: “הופתענו לגלות כי לקורס הייתה הענות גבוהה של נרשמים מגיל 18 ועד 80 – מהארץ ומארה”ב, וממנעד רחב של מקצועות. 

החל מיום ראשון 5.7.2020 

10 שיעורים שבועיים ב”זום”

שעה 19:00-20:00

עלות 10 מפגשים – 350 ₪ , עלות מפגש בודד – 40 ₪ 

הרשמה ופרטים: בטלפון: 03-5339278 או במייל [email protected]

אל תפספסו