פתיחת חנות באטסי, איך עושים את זה?

כאן נציג טיפים חשובים לפתיחת חנות מצליחה באטסי, שוק האונליין המקוון למעצבים ואמנים

פתיחת חנות באטסי חושפת אותך לעולם הגדול ואטסי זו הזירה המובילה בעולם לעיצוב ואמנות


טיפים לפני פתיחת חנות באטסי:

1. כדאי לי לפתוח?

בהחלט, כי אם לא ננסה לא נדע. פתיחת חנות באטסי היא יחסית זולה וכמעט ולא עולה כסף (הנה מאמר שלי על כך)

2. צילום

התמונות הן המפתח העיקרי להצלחה. ניתן לפתוח חנות באטסי עם תמונות לא מוצלחות ולשפר בהמשך, לכל פריט ניתן להעלות עד 10 תמונות שונות, בתמונות נרצה להציג את הפריט עצמו, את השימוש בו וגם להמחיש קנה מידה ונוחות. כיום ניתן גם להעלות סרטוני וידאו של הפריט שדרכם נוכל להראות את תלת המימדיות שלו ואת תהליך ההכנה.

3. חשבון בנק

במהלך פתיחת החנות באטסי יש לבחור את מיקום החנות ואת מיקום הבנק שלך- העמלות של חשבון בנק אמריקאי נמוכות בצורה משמעותית (הנה מאמר שלי על כך)

4. הכנת טקסטים כלליים לחנות האטסי

ישנם שדות באטסי שבהם נספר על עצמנו, על החנות ואף נוכל לשים לינקים לרשתות החברתיות שלנו

5. החלטה על מדיניות החנות

האם אני עושה החזרות והחלפות, מהם זמני המשלוח וזמני ההכנה של הפריטים בחנות

6. חקר שוק

שווה לבדוק באטסי את השוק – לאו דווקא את הפריטים הזולים אלא את המחיר שרצית או התכוונת למכור בו. ניתן בכל חנות לראות כמה פריטים היא מכרה. חשוב לקחת בחשבון שמחיר הוא לא הגורם המשמעותי בקניה- תמיד תהיה חנות שמוכרת בזול יותר. חנויות רבות מתמחרות לא נכון וגם אם מוכרות הרבה- לא תמיד הן רווחיות.

מחקר והשוואה
מקור: unsplash

7. הכרות עם זמני המשלוח ומחירי המשלוחים

המשלח העיקרי לעולם במחירים זולים הוא דואר ישראל. הדואר הוא פתרון זמין ונוח על פי רוב אך לא מספק כאשר מדובר בפריטים יקרים או ברצון שלך או של הלקוחה לקצר את זמני המשלוח. מחירון הדואר בנוי ממשקלים ומאזורי משלוח. יש לקחת בחשבון שרוב המכירות באטסי הן לקהל האמריקאי (מעל 65%)

8. להכיר את חוקי האתר

באטסי מותר למכור במחלקת ההנדמייד רק מוצרים שייצרת בעצמך או עיצבת בעצמך – אם קנית פריט ואותו רצית למכור אז אולי כדאי לנסות זאת באיביי או אמזון

9.  שם לחנות

לכל חנות באטסי יש שם, במעמד פתיחת החנות יש לבחור שם חנות המורכב באותיות בלבד ללא רווחים או סימנים מיוחדים – אם רצית לקרוא לחנות Liran’s Crafts  אז אציע לקרוא לחנות LiransCrafts ברצף. את שם החנות ניתן לשנות בהמשך אך לא ניתן לפתוח חנות באטסי ללא שם.

10. תחילת עבודה ברשתות החברתיות

חלק מהתנועה לאטסי לאחר פתיחת החנות יגיע מהרשתות החברתיות. נרצה לשמור על שפה ויזואלית אחידה הן ברשתות החברתיות ובראשן פינטרסט והן בחנות האטסי שלנו

social-media-blocks
שפה אחידה ברשתות חברתיות
מקור: flickr

11. אריזה

חלק מחווית הקניה היא אריזת הפריט , חווית ה unboxing היא חשובה הן לחיוך של הלקוחה והן לרוויו (review) שלה ולכן גם את התחום הזה הייתי בודק וחוקר (הנה וובינר על אריזות שכיף להכין וכיף לקבל)

12. עבודה עם רשויות המס

ככל עסק , גם חנות באטסי היא עסק שעליו עלייך לדווח לרשויות המס, מבחינת אטסי אין חובה להציג עוסק מורשה או פטור אבל מבחינת מדינת ישראל – על כל עסקה נצטרך להציג חשבונית או קבלה – תלוי בסטטוס שלנו כעסק. פתיחת חנות באטסי אינה מצריכה התנהלות חשבונאית אך ברגע שיש מכירה – עליך לעבוד כחוק. 

איך מתנהלים חשבונאית באטסי
מקור: ליאור וורסל, רואה חשבון

13. סיכויי ההצלחה

רוב העסקים , אם בארץ , אם בעולם ואם בעולם האיקומרס – לא מצליחים ונסגרים לאחר תקופה. לא כל החנויות באטסי מוכרות בכמויות מסחריות ולא כל בעלות החנויות מתפרנסות מאטסי. ישנם מרכיבים שישפיעו על הצלחת החנות- צילום מעולה, טקסטים נכונים ושיווקיים, SEO , נישה ותחרותיות בתחום. פתיחת חנות באטסי חושפת אותך לעולם הגדול ואטסי זו הזירה המובילה בעולם לעיצוב ואמנות. אם כבר לפתוח חנות אז זה המקום מבחינת נראות\ חשיפה\ כמות מבקרים רלוונטית\ מיצוב. ישנן לא מעט חנויות מישראל שמוכרות באטסי ועיקר הפעילות שלהן מגיעה מזירת המסחר הזאת. רובן מתאפיינות בדיוק בנתונים שציינתי מעלה- כמות פריטים יפה , צילומים מרהיבים, כתיבה נעימה ובידול משאר המתחרים.

מקור: לירן וויס


מציע בחום להתנסות, להתחיל עם מה שיש ולשפר בהדרגה, אף חנות לא התחילה מיד עם עשרות מכירות אלא בנתה את עצמה בהדרגה. בניית חנות ובניית קהל דורשת זמן.

אל תפספסו