מתגעגעים לקולנוע? סינמטק חולון פותח את בתי הקולנוע אצלכם בסלון

מתוך הסרט ״עין לבנה״

בעקבות משבר הקורונה, סינמטק חולון יוצא ביוזמה קולנועית מקוונת ייחודית שתחל מיום ראשון ה-16.8 - "סינמטק חולון בסלון"

היוזמה תכלול הקרנת סרטי איכות שנבחרו בקפידה על ידי צוות הסינמטק.

בנוסף, תערכנה סדרת הרצאות מקוונות ב-ZOOM ושיתוף פעולה ייחודי עם אתר וקהילת “קולנוע עצמאי בישראל” אשר יפגיש יוצרים ישראלים אשר יציגו סרטים קצרים (ללא עלות).
הסרטים המוצעים הם סרטים קלאסיים וחדשים, זוכי פסטיבלים שלא זכו להקרנות מסחריות בישראל.
לחצו כאן למידע נוסף ורכישת כרטיסים באתר הסינמטק.

קולנוע ישראלי

“אפריקה”

הסרט יהיה זמין לצפייה מקוונת בין התאריכים: יום א’ ה-23.8 בשעה 17:00 ועד ליום שלישי ה-25.8, בשעה 17:00.
הקרנת הסרט הישראלי זוכה פרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל חיפה 2019 ומפגש זום עם היוצרים. בסגנון ייחודי ונוגע ללב, מביא אורן גרנר בסרט הביכורים שלו את סיפורו של מאיר, פנסיונר בן 68, מעביר את ימיו בהתנדבות ביישוב בו הוא גר ובהתעסקות בנגרות. לקראת טקס חגיגות ה-40 ליישוב, מאיר עומד לגלות שהעולם מתקדם גם בלעדיו, אבל הוא בטח לא מתכוון לוותר בכזו קלות על מקומו.
קישור לרכישת כרטיסים לצפייה בסרט
לינק למפגש הזום ביום שלישי 25.8 בשעה 19:00 עם הבמאי אורן גרנר

מתוך הסרט ״אפריקה״

סדרת הרצאות און ליין ב ZOOM

את ההרצאות יעבירו אלון רוזנבלום מנהל הסינמטק ואור סיגולי מנהל התכנייה של הסינמטק.

וולט דיסני – מפגש ראשון

מאחורי הקלעים של עשיית “שלגייה ושבעת הגמדים”
הרצאת זום, יום רביעי, 19.8 בשעה 18:00
בשנת 1937 יצא בארצות הברית סרט האנימציה האמריקאי הארוך הראשון, “שלגייה ושבעת הגמדים” הסרט שינה את פני הקולנוע לעד ואת מעמדה של האנימציה. וולט דיסני, האיש והחזון, לקח סיכון גדול והימור גדול עוד יותר לגבי עתידו האישי ועתיד אולפנו. תהליך היצירה היה ארוך, מפרך ומלא בדרמות אישיות וקרייריסטיות. נסקור את הסיפור המלא מאחורי אחד הסרטים הבולטים, החשובים והמשמעותיים בהיסטוריה של הקולנוע. במפגש השני של סדרת ההרצאות, נספר על תהליך הפקת הסרט “פנטסיה”.
לינק למפגש זום


המרוץ לנשיאות והקולנוע האמריקאי – מפגש ראשון

הרצאת זום, יום רביעי, 26.8, בשעה 18:00
הרצאה ראשונה: בשנות השבעים, עם משבר האמון הראשון שחוותה ארה”ב מול הנשיאות, גיבור קולנועי חדש-ישן חזר לקדמת המסך, כזה שנתן ביטוי לחשש ולפחד ברחוב האמריקאי. בהרצאה הראשונה מתוך שתיים נדבר על כיצד השפיעו הטלטלות בבית הלבן של אותה תקופה על הסיפורים שבחרה הוליווד לספר, מ”הארי המזוהם” ו”משאלת מוות” דרך “הסנדק” ו”הקשר הצרפתי”, ועד שובו של החלום האמריקאי עם “רוקי”. נראה כיצד התת מודע של תעשיית הקולנוע הגיב לקרקע הבוערת ובא לידי ביטוי על המסך. 
לינק למפגש זום


פרויקט ZOOM IN

פרויקט ייחודי בשיתוף אתר וקהילת “קולנוע עצמאי בישראל”
סינמטק חולון יצר שותפות ייחודית עם אתר וקהילת “קולנוע עצמאי ישראלי” שהקים הבמאי והתסריטאי אורן גרנר (“אפריקה”). סדרת המפגשים, שזכתה לשם ZOOM IN תפגיש את הקהל עם יוצרי ויוצרות קולנוע ישראלים, ותיקים כחדשים. הקהל, בנוכחות היוצרים, יצפה באחד מסרטיהם הקצרים ולאחר מכן יתנהל דיון פתוח בהנחייתו של גרנר, בהשתתפות הקהל בבית, על עשייה ואומנות, השראות, סיפורים, מוטיבציה וכל מה שמרתק בקולנוע המקומי שלנו.

במאי הסרט ״אפריקה״ – אורן גרנר
צילום: עדי מוזס

הסרט שיפתח את סדרת ההקרנות: “עין לבנה” – זוכה פרס הסרט הקצר של פסטיבל SXSW ואחד המתמודדים על פרס הסרט הקצר הטוב ביותר של אופיר 2020. סרטו של תומר ששון מתאר בדרך קולנועית מאתגרת ויוצאת דופן, ובזמן אמת, את רצונו של בחור צעיר להשיג מחדש את אופניו שנגנבו, וההתמודדות הקשה כאשר מתגלה לו זהות הבעלים החדשים. 

הקרנת הסרט “עין לבנה” והמפגש ייערכו ביום שלישי ה-18.8 בשעה 19:00.

לחצו כאן להגעה למפגש והקרנת הסרט

המפגש בשיתוף:
קהילת ‘קולנוע עצמאי בישראל’ בפייסבוק
אתר ‘קולנוע עצמאי בישראל’

סער מזרחי – ״עין לבנה״

סרטים שיעלו לצפייה אונליין בחודש אוגוסט

“הפרעה בקצב הלב”

הסרט יהיה זמין לצפייה ביום א’ ה-16.8 בשעה 17:00 ועד ליום ג’ ה-18.8 בשעה 19:00.
דרמה רוסית זוכת פרסים. אולג הוא פרמדיק צעיר, מבריק ומרדן שדרכי הפעולה שלו מכניסות אותו למאבק מול המנהל החדש והנוקשה. אם זה לא מספיק, נראה גם שמערכת היחסים שלו עם אשתו האהובה מגיעה למבוי סתום. בין קריאות החירום, השינויים במערכת הבריאות וכמויות האלכוהול, על אולג וקטיה למצוא דרך חדשה אחד אל השנייה.
קישור לרכישת כרטיסים לצפייה בסרט

מתוך הסרט ״הפרעה בקצב הלב״

“אהבתה מרתיחה את מי האמבט”

הסרט יהיה זמין לצפייה ביום ה’ ה-20.8 בשעה 17:00 ועד ליום שבת ה-22.8 בשעה 22:00.
נציג יפן לאוסקר. משפחת סשינו ניהלה בית מרחץ מסורתי עד שקוזהירו, אב המשפחה, החליט לעזוב את הבית. כאשר פוטבה, אשתו, מגלה כי היא חולה במחלה סופנית ונותרו לחייה מספר חודשים בלבד, היא בוחרת להסתיר זאת מבתם ועורכת רשימת משימות, בהן למצוא את האב הנעלם ולפתוח מחדש את בית המרחץ. ריוטה נאקאנו (“לתפוס את אבא”) שוזר ברגישות רבה הומור עדין ויוצר דמויות בלתי נשכחות שתאוות החיים בוערת בהן.
קישור לרכישת כרטיסים לצפייה בסרט

מתוך הסרט ״אהבה מרתיחה את מי האמבט״

“האשמים”

הסרט יהיה זמין לצפייה ביום ה’ ה-27.8 בשעה 17:00 ועד יום שבת ה-29.8 בשעה 22:00.
מותחן מבריק שייצג את דנמרק בטקס האוסקר. קצין משטרה המשמש כמוקדן במוקד חירום, עונה לשיחת חירום מאשה חטופה. כשהשיחה מתנתקת לפתע, חמוש בטלפון ואוזנייה בלבד, יוצא השוטר למרוץ נגד הזמן להצלת החטופה כאשר מתברר שמדובר בפשע גדול בהרבה משחשב. סרט הביכורים של גוסטב מולר הוא מותחן פסיכולוגי מקורי ומרתק שזכה בפרסי בחירת הקהל לסרט הטוב ביותר בפסטיבלי סאנדנס ורוטרדם, ונשלח לייצג את דנמרק באוסקר.
קישור לרכישת כרטיסים לצפייה בסרט

מתוך הסרט ״האשמים״

“רובר”

הסרט יהיה זמין לצפייה בין התאריכים יום א ה-30.8 בשעה 17:00 ועד ה-1.9 בשעה 19:00.
דרמת אקשן שהוקרנה בפסטיבל קאן ולא זכתה להקרנה מסחרית בישראל. בעולם שלאחר התמוטטות כלכלית יוצא גבר בודד להשלים משימה הקרובה לליבו, אך תכניותיו משתבשות כאשר המכונית שלו נגנבת. מבלי שיש לו דבר להפסיד, הוא מתחיל במסע מסוכן על מנת לאתר אותה, ונאלץ לשתף פעולה עם אחיו של הגנב.
קישור לרכישת כרטיסים לצפייה בסרטלפרטים נוספים: מאיה קרבט   050-5757817  [email protected]

אל תפספסו