לפעמים המוזיקה היא רק תירוץ
לפעמים המוזיקה היא רק תירוץ

לפעמים המוזיקה היא רק תירוץ

קיץ באירופה ה(מוסיקה) קלאסית - ארבעה פסטיבלי מוזיקה קלאסית (אבל לא רק) במקומות הכי יפים באירופה

זה ידוע בספרות הרפואית בכלל ובתחום בריאות הנפש בפרט, שמומלץ בחום לערבב כמה חושים במקביל. קבלו ארבע הצעות טובות, לשטוף את העיניים והנשמה במראות הכי יפים שאירופה יודעת להציע, בליווי מוסיקה משובחת.

קלאסי באוויר הפתוח

מיקום: ברלין (גרמניה)

מתי: 4-8 ביולי

לפעמים המוזיקה היא רק תירוץ
תמונה: DAVIDS/Sven Darmer, Nutzung honorarpflichtig

בכיכר Gendarmenmarkt הברלינאית ניצבים כמה מבני ציבור רבי הוד: קתדרלה צרפתית ומולה תאומתה הגרמנית וה-Konzert Haus. למרות שהכיכר והמבנים סביבה נהרסו במלחמת העולם השנייה, האתר מהמאה ה-17 שוחזר במלואו בצורה נאמנה למקור. בארבעת הערבים שיתקיימו במסגרת אירועי Classic Open Air בכיכר תוכלו ליהנות ממוזיקה קלאסית, אופרה איטלקית וגם קצת בוגי-ווגי.

טנגו וצ׳ייקובסקי נפגשים בטיבולי

מיקום: גני טיבולי בקופנהגן (דנמרק)

מתי: עד ה-25 באוגוסט

לפעמים המוזיקה היא רק תירוץ
תמונה: Chris Brown

בלב קופנהגן היפה שוכנים גני טיבולי, מגני השעשועים העתיקים באירופה ומקור השראה לפארק דיסנילנד. מאז הקמתו ב-1843 לא הפסיק הגן להתחדש, ואפילו שריפת מבנים מרכזיים כמו אולם הקונצרטים לא הביאו לנפילתו. כיום מתקיימים הקונצרטים במבנה מודרניסטי שתיכנן פריץ שלגל. בפלייליסט תמצאו טנגו, ביג בנד, ג׳ז והרבה מוזיקה קלאסית, לרבות הופעה של תזמורת הנוער הפלסטינית שתבצע יצירות של צ׳ייקובסקי, ואגנר, ביזה ועוד.

הו יוליה, יוליה

מיקום: הארנה של ורונה (איטליה)

מתי: 21 ביוני עד 7 בספטמבר

לפעמים המוזיקה היא רק תירוץ
תמונה: www.arena.it

האמפיתאטרון הרומאי שבוורונה נבנה בשנת 30 לספירה ונחשב לאחד השמורים מסוגו, למרות ההרס העצום שחוללה רעידת האדמה של 1117. בתקופת הרנסנס החזירו האיטלקים את האופרה והדרמה לבמה, שמלבד יופיה המרשים מצטיינת באקוסטיקה פנטסטית. מאז שנת 1913 מתקיים בארנה פסטיבל האופרה המפורסם. השנה ינצח דניאל אורן על לה טרוויאטה ואאידה, טוסקה וכרמן – ואם אתם קונים כרטיסים למושבי האבן, הצטיידו בכריות.

צלילי המוזיקה

מיקום: זלצבורג (אוסטריה)

מתי: 20 ביולי עד 31 באוגוסט

לפעמים המוזיקה היא רק תירוץ
תמונה: SF/Marco Borrelli

קשה למצוא פינה לא חיננית בזלצבורג, שמארחת כמדי קיץ פסטיבל מוזיקה קלאסית ברחבי העיר. הקונצרטים ייערכו השנה ב-Felsenreitschule (בעבר בית ספר לרכיבה); בבית מוצרט מהמאה ה-17; וב-Großes Festspielhaus שתיכנן האדריכל קלמנס הולצמייסטר וכולל במה עצומה. בתפריט האופרה תמצאו את סלומה של שטראוס, סימון בוקנגרה של ורדי, אורפיאוס בשאול של אופנבך, וכמובן מוצרט – השנה תהיה זו היצירה אידומנאו בניצוחו של תאודור קורנציס היווני.

אל תפספסו