טרנדים בעיצוב מוצרים נכון לשנת 2019
טרנדים בעיצוב מוצרים נכון לשנת 2019

טרנדים בעיצוב מוצרים נכון לשנת 2019

מעצבי מוצר ומעצבים תעשייתיים צפויים להמשיך ולקחת חלק בעיצוב חוויית המשתמשים גם בשנת 2019. פונקציונליות, סגנון והתאמת המוצרים הן רק חלק מהמגמות שניתן יהיה לצפות להן גם השנה

עיצוב ממשק חכם יותר

בשנה האחרונה ניכר כי עיצוב הממשקים (UX) עמד בחוד החנית של מגמות עיצוב המוצר. המגמה הזו אמורה להמשך גם ב-2019. שיפור חוויית הלקוח הוא המנוע שעמד ויעמוד מאחורי פיתוחי ממשקים שונים. ניתן לצפות השנה לשלל מוצרים מהירים, מגיבים, אישיים ואינטליגנטיים יותר. שילוב של מערכות מציאות מוגברת (AR) כחלק מהעיצוב התעשייתי בשנה זו צפויים להופיע אף הם יותר ויותר.

טרנדים בעיצוב מוצרים נכון לשנת 2019
ux

הדפסה תלת ממדית

מעטים יודעים כי ההדפסה התלת ממדית הופיעה בחיים הציבוריים כבר לפני יותר משני עשורים. עם זאת, כיום היא מאפשרת ליוצרים לבנות מודלים תלת-ממדיים באמצעות עיצוב קובץ מקור דיגיטלי. היכולת לייצר קובץ 'מוק-אפ' ראשוני מפחיתה באופן ניכר את ההוצאות הבלתי צפויות, עקב היכולת להבין את השגיאות העיצוביות והתכנוניות כבר בשלב אב-הטיפוס, ובכך משפרת תהליכי עיצוב באשר הם. ירידת מחירים דרמטית במחירי המדפסות, תחרות בריאה בין היצרנים השונים, וכל זאת בשילוב תוכנות תלת-ממד איכותיות, שיושבות בענן מידע, מבהירות כי 2019 תהפוך לפורצת דרך בכל הנוגע להשתלטות המדפסות על מעצבים קטנים וגדולים כאחד.

תוכנות ענן

תוכנות היושבות בענן מאפשרות רכישת משאבי מחשוב כגון שרתים, פיתוח תוכנה, כוח, אחסון או יישומים באמצעות פלטפורמת שירותי ענן, לצד מבנה תשלום הגיוני שמבוסס על שימוש שווה נפש לכל משתמש. על המעצבים לשים לב לתופעה ולקחת חלק במגמות העיקריות הצפויות ב-2019, שכוללות צמיחה מואצת של שירותי ענן, עניין הולך וגובר בפתרונות מחשוב ענן היברידיות, שמפגישות את הטוב בשני העולמות, ואוטומציה של תהליכי ניהול אדמיניסטרטיביים כחלק מיכולת ניהול עצמית.

IoT (האינטרנט של הדברים)

IoT נועד ליצור את החיבור בין כל המכשירים המחוברים לאינטרנט. ב-2019 צפויים להופיע יותר יישומים פונקציונליים, בעיקר בתחומי ה- B2B, בנישות תעשייתיות ובקווי הייצור. שעה ש- IoT נמצא עדיין בשלבי פיתוח ראשוניים בשוק הצרכני, צפויה להמשיך החדירה של מוצרים המאופיינים בעיצוב שטוח ואלגנטי, וממשקי משתמש פשוטים וקלים לתפעול, בייחוד במוצרי הבית החכם.

טרנדים בעיצוב מוצרים נכון לשנת 2019
the internet of things

עיצוב ידידותי לסביבה

הדאגה שנובעת מהידלדלות המשאבים הטבעיים בכדור הארץ צפויה לגבור השנה, במיוחד לאחר הופעתם של הדו"חות האחרונים שמצביעים על הנזק המתגבר לכדור ועל ההתחממות הגלובלית. תעשיות ויצרנים רבים מדברים כבר למעלה משני עשורים במונחים של "עיצוב מוצרים ירוקים". עיצוב המוצר ידרוש גם השנה התייחסות לכל מוצר חדש כמוצר ירוק, שימוש בפחות משאבים טבעיים, בין אם בחומרים או באנרגיה, ושימוש חוזר או ממוחזר בחומרים ובמוצרים עם דגש על חשיבה כלכלית יעילה. עיצוב מוצר סביבתי הופך ב-2019 לברירת מחדל אותה כל מעצב יהיה חייב לקחת לתשומת ליבו.

טרנדים בעיצוב מוצרים נכון לשנת 2019
Hand holding with environment Icons over the Network connection on nature background, Technology ecology concept.


גלובליזציה ועיצוב רב-תרבותי

הגלובליזציה והיכולת להעביר קבצי פיתוח בין יבשות ימשיכו את המגמה של שיתוף פעולה רב-תרבותי בין יצרנים ומעצבים שונים, גם בשנת 2019. שיתוף הידע והצורך האישי של כל מעצב להתבלט ברשתות החברתיות, יאפשר גישה ישירה למומחים ממקומות שונים בגלובוס, ולמינוף יצרנים קטנים להפקת מוצרים בינלאומיים. דוגמה לכך ניתן לראות בחנויות המקוונות ובאתרי ETSY, שמאפשרים ליצרני 'סוהו' להגיע לקהלי יעד בכל העולם. על המעצבים של 2019 להעמיק את יכולת החיפוש והקשרים שלהם עד לשיתוף פעולה עיצובי חוצה גבולות.


אל תפספסו