תקווה בזמנים קשים: הקשית הרב פעמית משתלטת על השוק ובצדק!

צילום: ASOBU

כשאנחנו מזמינים משקה מוגז או אפילו מים, חלקנו ירגישו מיידית בחסר של קשית השתיה בכוס, אנחנו רגילים אליה, עוד מילדות. היום, כשהמודעות הסביבתית עולה השימוש בחד פעמי יורד. אז מה עושים?

לכבוד יום קשית השתיה החל היום, ה-3 בינואר, נציג בפניכם קשיות רב פעמיות שהן לא רק מהממות אלא גם נוחות ובעיקר אקולוגיות ותורמות לשמירה על הסביבה

קשית השתיה, שנמצאת בסביבה כבר כ-130 שנה, הפכה להיות חלק בלתי נפרד כאשר מזמינים שתיה בחוץ ואפילו בבית. בתור ילדים, כולנו שתינו שוקו בבית עם קשית צבעונית שבחרנו לבד. את הקשית היינו זורקים לאחר השימוש בלי באמת להבין את המשמעות הסביבתית.

קשים חד פעמיים במגוון צבעים, לא מתכלה אף פעם
מקור: Marjon Besteman-Horn from Pixabay 

השפעה סביבתית

במהלך השנים השימוש המשתולל בקשיות שתייה מנייר ופלסטיק הביא למפגעים סביבתיים רבים. הפגיעה ניכרת בעיקר בחופים ופגיעה בבעלי החיים בסביבת הים כמו צבי ים ודגים, שאוכלים את הקשית או את השאריות ממנה וכמובן לא שורדים. קשיות חד-פעמיות לשתייה מהוות כ- 5 אחוזים מכלל הפסולת בחופים ומכיוון שקשיות פלסטיק אינן מתכלות, הן משבשות את בריאותם האקולוגית של האוקיינוסים, האגמים, הנהרות ושאר מקורות מים וסביבה ברחבי העולם.

Straws, meds and toy guns
מדי יום משתמשים בארה״ב בכ-500 מיליון קשים חד פעמיים – כמות שאפשר להקיף באמצעותה את כדור הארץ פעמיים וחצי

המהפכה החלה!

כיום ניתן להשיג בקלות קשיות חד פעמיות מתכלות מחומרים טבעיים כמו פסטה וחציר, וקשיות מחומרים עמידים ורב פעמיים כמו במבוק ופלדת אל-חלד.

קשיות רב פעמיות טבעיות ומתכלות

למי שעדיין לא מרגיש מוכן לרב פעמי ורוצה להתחיל בקטן, ישנן קשיות חד פעמיות מחומרים טבעיים ומתכלים שעושים את העבודה מעולה, הנה כמה אופציות נפלאות:

1. קשיות מפסטה

קשיות מפסטה עשויות ובכן, מפסטה! בדיוק כמו הפסטה שאנחנו אוכלים, פיתרון מדהים לשימוש חד פעמי חכם. הקשית עמידה וחזקה, אינה משנה את טעם המשקה, העלות נמוכה ויש כאלו שאפילו מכינים אותם לבד בבית.
מחיר: $19.88 ל-120 יחידות (כ – 1.5 ש״ח ליחידה)

קשים חד פעמיים מפסטה, מתכלים בקלות


2. קשיות מקש

כן כן, קשיות מקש, מצחיק כמה שזה פשוט. קשיות חיטה מיוצרות מתוצר לוואי טבעי של ייצור החיטה. לאחר שנקצר, משתמשים בגבעולים המתפרקים למטרות שונות כמו הזנת בעלי חיים – ובמקרה שלנו, קשית שתיה!
הקשיות מתאימות לפחים רטובים ומתכלים ביולוגית.
מחיר: 40 ש״ח ל-100 יחידות

ניתן גם להשיג באמזון קשיות שתיה עשויות מדשא – מחיר $13.99 ל-119 יחידות

קשית מקש, איך לא חשבו על זה קודם


קשיות רב פעמיות

כיום ניתן להשיג קשיות רב פעמיות במגוון סוגים, חומרים, צבעים ואפילו מתקפלים שקל לקחת בתיק לכל מקום. השינוי כבר כאן והוא לא רק מדהים לסביבה, הוא כיף לשימוש ומהמם. הנה כמה קשיות רב פעמיות יפייפיות, יעילות ובעיקר עמידות:

1. asobu

הקשית עשויה נירוסטה עם אפשרות כיפוף – יתרון גדול בשימוש בקשיות. הקשית מגיעה עם מברשת ניקוי ומנשא סיליקון מדליק אותו ניתן לשים או לתלות על כל תיק.
אסובו הינו מותג קנדי ברמת הפרמיום לכלי שתייה רב פעמיים בסטייל. כל המוצרים עברו מכון תקנים והם ירוקים לסביבה ומגיעים עם אחריות לכל החיים.
מומלץ להיכנס לאתר של asobu ולהתרשם ממגוון מוצרים רב פעמיים יפייפיים ואיכותיים ללא פשרות.
מחיר: 55 ש״ח

2. FinalStraw

הקשית של FinalStraw היא קשית עמידה מאוד מנירוסטה, היא קומפקטית מאוד ומתקפלת לגודל של מחזיק מפתחות כך שאתם יכולים לקחת אותה אתכם בנוחות לכל מקום, היא גם מגיעה עם מברשת ניקוי מתקפלת גם כן.
קצוות הקשית רכים ובכך מקלים על השימוש בעיקר עם ילדים.
מחיר: $25

קלה לשימוש וקומפקטית
מקור: יוטיוב

3. Greenpler

הקשיות של greenpler מגיעות כסט לכל מטרה, בין אם זה סט לטיול או סט למתנה. הקשיות עשויות נירוסטה עמידה עם קצה מעוגל כל סט מכיל מגוון קשיות ומברשות ומגיע עם תיק נשיאה.
סט הטיולים מכיל: 8 קשיות בשני אורכים ושני עוביים – 4 ישרות 4 מכופפות, 4 פיות סיליקון, 2 מברשות ניקוי, ופאוצ’.
מחיר: $7.95

סט לטיולים, מושלם וקל לנשיאה


4. Jungle Straws

Jungle Straws היא חברה ששמה לעצמה את עניין הקיימות ושמירה על הסביבה כערך מרכזי ומוביל בכל שלב בעשייה שלהם.
החברה, הממוקמת בוויאטנם, מכינה מוצרים רב פעמיים מבמבוק או בשילוב במבוק. המוצרים לא רק יפים למראה אלא גם עמידים ואיכותיים
הם מציעים שתי סוגים של קשיות:
סט קשיות במבוק טבעי רב פעמי. הסט מגיע עם תיקי נשיאה ומברשות ניקוי.
מחיר: 30 ש״ח

טבעי ומהמם

סט קשיות נירוסטה יפייפה באריזה מבמבוק עם מברשת ניקוי
מחיר: 45 ש״ח

מגיע ברוז גולד ושחור


5. סט קשיות סיליקון ונירוסטה

סט המורכב משמונה קשיות סיליקון גמישות במגוון צבעים ושתי קשיות מנירוסטה. בנוסף מגיע עם 2 מברשות ותיק אחסון. פיתרון מושלם במחיר מעולה לכל המשפחה, למסיבה או אפילו לפיקניק.
מחיר: $7.95

יפה וחסכוני


אפשר לקוות שקשיות פלסטיק חד פעמיות, ובכלל, שימוש במוצרים חד פעמיים, יהפכו בשנים הקרובות למוצרים מן העבר ולעידן רחוק שאיננו עוד. השימוש הבזבזני בפלסטיק חוזר אלינו במזון שאנו אוכלים ובמים שאנו שותים. כיום, פלסטיק נמצא אפילו בעננים ובגשם שחודר אל האדמה. פלסטיק הוא לא באמת חד פעמי, הוא איתנו לעוד מאות שנים והשימוש בו חייב להיפסק.
עברו למוצרים רב פעמיים ותרמו חזרה לטבע.

אל תפספסו