הפורום הישראלי לעירוניות על המפה הבינלאומית

pixabay

הפורום הישראלי לעירוניות, בשיתוף עם משרד הבינוי והשיכון יזם סדנת מומחים, נציגי פורומים לעירוניות של מבחר מדינות

ועידת עכו השלישית לעירוניות מתוכננת להיערך בתחילת יוני 2021, בשיתוף עם עיריית עכו, משרד הבינוי והשיכון, מרכז השלטון המקומי, קק”ל,  וארגונים נוספים העוסקים בקידום עירוניות מקיימת בישראל

בחודש שעבר, ב- 20-21.10 נערך כנס בן יומיים (בזום) של מומחי עירוניות ממדינות שונות, נציגי פורומים עירוניים לאומיים מרחבי עולם, פרי יזמה של הפורום הישראלי לעירוניות, בשיתוף עם משרד הבינוי והשיכון בישראל.
הכנס נערך בחסות HABITAT-UN. 

נציגי הפורום הישראלי היו: נעמי צור (יו”ר) ,חנה מורן (מנכ”לית) ויואל סיגל (חבר הנהלת הפורום). נציגי משרד השיכון היו נתנאל לפידות (סמנכ”ל) ואריאל פרטוש. הוצגה העבודה הייחודית המשותפת של חברה אזרחית והממשלה לשם קידום עירוניות טובה יותר בישראל . 

נציגי הפורום הציגו בפני המשתתפים את עבודת הפורום עם הכנסת בציון “יום עירוניות”, שיתוף פעולה עם משרדי ממשלה, ארגוני סביבה, אקדמיה , וכן עם ארגוני החברה האזרחית בישראל. הפורום קיים כבר פעמיים ועידה ארצית לעירוניות- “ועידת עכו לעירוניות”. בנוסף, הפורום היה מעורב עד כה בקידום היבטים חברתיים בתכנון בקרב מוסדות התכנון וייצג את “הקול החברתי”, בשיתוף עם מרחב, התנועה לעירוניות. כיום הפורום פועל לשילוב היבטים חברתיים בתכנון יחד עם ארגון ג’וינט ישראל, משרדי ממשלה וארגוני חברה ורווחה. הפורום שותף בפעילות בינלאומית של UN-HABITAT  ובכנסים בינלאומיים של ארגון הפורומים העירוניים הבינלאומיים   WUF((World Urban Forum. 

Old Akko (Acre)

הפורום דיווח בצער על ביטול מינוי ה”קול החברתי” במוסדות התכנון באוגוסט האחרון (2020), וכי כיום הוא פועל, בשיתוף בעלי עניין נוספים, להשבתו. 

הפורום הישראלי קרא לנציגי UN-HABITAT  לדרוש ייצוג אזרחי של “הקול החברתי” במוסדות התכנון בכל המדינות החברות. הנושא יידון, בין היתר, ב-11-WUF , שיתקיים בקטוביץ’ בפולין בפברואר 2022. נציגי הפורום הישראלי לעירוניות הביעו תקווה שעד אז תוחזר נציגותו למוסדות התכנון וכי הוא יוכל לדווח על כך לפורום זה. 


ועידת עכו השלישית לעירוניות מתוכננת להיערך בתחילת יוני 2021, בשיתוף עם עיריית עכו, משרד הבינוי והשיכון, מרכז השלטון המקומי, קק”ל,  וארגונים נוספי העוסקים בקידום עירוניות מקיימת בישראל. בעידן הקורונה קיום הוועידה יהיה כמובן כפוף להוראות משרד הבריאות. הנושא המרכזי יהיה כלכלה עירונית ואזורית.

Akko, Israel

אל תפספסו