הכסף השחיר - כך תנקו
הכסף השחיר - כך תנקו

הכסף השחיר – כך תנקו

תכשיטי הכסף הזרוקים במגירה התחמצנו, השחירו ואין זמן לקפוץ לצורף השכונתי שיטפל בהם? להלן כמה פטנטים לניקוי ביתי

תכשיטי כסף משחירים לאורך זמן. על הגוף, כסף נוטה פחות להשחיר, אם כי אנשים שונים הם בעלי חומציות שונה המעודדת התחמצנות והשחרה ברמות שונות. על אדם אחד כסף ישחיר במהירות ועל השני בכלל לא. מאחר שחומר הכסף משחיר כאשר הוא מתחמצן, כלומר חשוף לאוויר וללחות, על מנת לשמור על תכשיטי הכסף לאורך זמן יש לאחסן אותם בשקית סגורה ואטומה. מומלץ להוסיף לשקית את אותן אריזות קטנות של גרגירים קולטי לחות, שמגיעים עם תרופות או מוצרים אחרים.

אבל אם פספסתם, והתכשיטים השחירו, עומדים לרשותכם מגוון רחב של טכניקות שונות ומשונות לניקוי תכשיטי כסף מושחרים. אלה המתוארות כאן עושות שימוש בחומרים שנפוצים בכל בית ופשוטות להפעלה.

נפלאות האלומיניום

בסיר אלומיניום או בסיר אחר עם פיסת אלומיניום בפנים, יש להרתיח ליטר מים עם כף סודה לשתייה וכף מלח. לאחר הרתיחה יש להוסיף את תכשיטי הכסף ולהשאירם שם לכמה דקות. מוציאים את התכשיטים בעזרת מלקחיים, שוטפים היטב במים וראו זה פלא, תכשיטי הכסף העתיקים נראים כחדשים.

גרגירי קורנפלור

מכינים משחה העשויה מתערובת קורנפלור ומים, מורחים אותה על תכשיטי הכסף ומניחים לה להתייבש. לאחר מכן משפשפים את התכשיטים בעזרת בד גס כמו חיתול בד או מגבת גסה. תכשיטי הכסף נהנים כך מחידוש טוב הודות לגרגירים שבקורנפלור שמנקים היטב את האזורים המושחרים.

צחצוח שיניים לתכשיט

הכסף השחיר - כך תנקו
אחרי ציחצוח שיניים

מורחים משחת שיניים על תכשיטי הכסף ומשפשפים בעזרת חתיכת בד. שוטפים היטב ומביטים בפליאה בדרך המופלאה בה זכו התכשיטים לנעורים מחודשים.

החמיצו את התכשיטים

הכסף השחיר - כך תנקו
כך תחמיצי טבעות

משרים את תכשיטי הכסף בחצי כוס חומץ מעורבב עם שתי כפות סודה לשתייה, משאירים אותם בתמיסה למשך שעתיים או שלוש, ולאחר מכן שוטפים במים קרים ומייבשים היטב. השילוב בין שני החומרים האלה מביא לתוצאות מרהיבות.

קטשופ שווה כסף

הכסף השחיר - כך תנקו
כן. קטשופ.

סוחטים כמות קטנה של קטשופ על מגבת נייר, משפשפים בעדינות את האזורים המושחרים בתכשיטי הכסף ושוטפים היטב במים. אם השחור נותר שחור יש להשאיר את הקטשופ על הכסף לרבע שעה, לשפשף שוב בעזרת מטלית רכה או מגבת נייר ולשטוף היטב במים. בפריטי הכסף שיש בהם חריצים או טקסטורות שונות, יש להשתמש במברשת שיניים על מנת להגיע לכל אותם חריצים עמוקים.


אל תפספסו