הייתם מכניסים את דארת׳ ויידר הביתה?
הייתם מכניסים את דארת׳ ויידר הביתה?

הייתם מכניסים את דארת׳ ויידר הביתה?

עכשיו גם אתם יכולים להתרפק על כורסת מלחמת הכוכבים; כלומר - אם יש לכם כסף לרהיטים של קנת קובונפו

אולפני הסרטים גרפו רווחים אדירים מאז עלה לאקרנים הסרט הראשון בסדרת מלחמת הכוכבים בשנת 1977, אבל היו אלה המרצ׳נדייז הנלווים שהניבו למעלה מ-32 מיליארד דולר, סכום הגבוה לפחות פי שלושה. למגוון פריטי האספנים – שכוללים החל ממחזיק מפתחות וכלה במכונית ניסאן רוג – הצטרפה לאחרונה קולקציית רהיטים של המעצב התעשייתי עטור הפרסים החביב על כוכבי הוליווד, קנת קובונפו (Kenneth Cobonpue). 

חברות ההפקה לוקאס פילם ודיסני ביקשו ממעצב העל הפיליפיני לעצב קולקציית רהיטים בהשראת סדרת הסרטים הפופולרית, פנייה שהעלתה בו רגשות מעורבים: ״הייתי נרגש מאוד מהפרויקט, אבל גם קצת מבוהל״, אמר קובונפו ל-Fast Company והסביר, ״לא הייתי בטוח איך לשלב את הפילוסופיה והשפה העיצובית שלי עם אלו של מלחמת הכוכבים, אבל החלטתי להתייחס לזה כאתגר עיצובי״.

בסופו של דבר החליט קובונפו לקרוץ למעריצים בלי לזנוח את הסגנון שנקשר בשמו, הכולל שימוש בסיבים טבעיים וצמחים טרופיים הנקשרים ונארגים בעבודת יד. התוצאה מורכבת מ-Imperial Tie Fighter Wings – כורסה ושולחן צד קטן, ש״לוכדים את הזריזות ואת הסמליות הבלתי נשכחת של הצי הקיסרי״; כורסת Sidious, המדמה את הסית׳ דארת׳ סידיוס ויידר ובעלת צורה כללית של הברדס המזוהה עם נבל העל; וכורסת Vader להבדיל, המגיעה עם שולחן מסתובב מתקפל ואפיריון ארוג, ומתאימה לשימוש גם כפינת עבודה; גופי התאורה Little Jedi (מנורה תלויה ומנורת רצפה), המיוצרים בעבודת יד מפלדה מעורבת בסיבים מן הצומח; פסלונים מיניאטורים של אבירי ג׳דיי אוחזים במנורות לד כחרבי אור, שבאמצעותן מבקש קובונפו לעורר בנו מחשבה על מה אפשר להשיג כשאנשים מתאגדים יחדיו; ואחרון חביב, השרפרף המתנדנד Chewie: מחווה לצ׳ואי-צ׳ובאקה, שלא ברור אם תרצו לשבת עליו או ללטף אותו. המושב עשוי מיקרו-סיבים ומעוטר ברצועת בד בדמות החגור שמזוהה עם הדמות, אבל לא ישיב כשתכריזו, כמו האן סולו, ״צ‘ואי, אנחנו בבית“.

פריטי הקולקציה נמכרים בסכומים של 1,345-2,800 דולר, אבל אתם יכולים להיות בטוחים שיהיה מי שמוכן לשלם. ב-1987 למד קובונפו עיצוב תעשייתי בניו יורק והמשיך ללימודי מלאכות העץ והעור באיטליה. כששב לסבו (Cebo) שבפיליפינים ב-1996 התחיל לגבש את השפה העיצובית שלו, המשלבת את מורשת מלאכת היד האסייתית עם התרבות המערבית. שימושיו היצירתיים בראטן (במבוק) הניבו לו שבחים ופרסים ברחבי העולם ומשכו את תשומת לבם של כוכבי הוליווד: מיטת הוויאג׳ מסיבי דקל ארוגים על שלג פלדה וקשורים בחבלי צמח האבאקה זכתה לפרסום כמיטה של בראנג׳לינה, וכיכבה בקליפים מוזיקליים; וספה מדגם קברט שבתה את עינו של טום קרוז, והוזמנה בגרסה משודרגת לסט הצילומים של ״קצה המחר״. 

אם חשקה נפשכם באיזה קובונפו – לחצו כאן

לקולקצית הכוכבים – כאן

אל תפספסו