הטרנדים החמים של 2019 בעיצוב העץ
הטרנדים החמים של 2019 בעיצוב העץ

הטרנדים החמים של 2019 בעיצוב העץ

עולם העיצוב בעץ ממשיך לצמוח, להתחדש ולהגיע לגבהים. אלו עיצובי העץ שצפויים לתפוס מקום של כבוד בחללים פרטיים וציבוריים

עולם העיצוב בעץ ממשיך לצמוח, לא מפסיק להתחדש ולשבור שיאים, כולל שימוש הולך וגובר בחומרים מודרניים, שימוש חוזר בחומרים ישנים, בצורות שונות ופחות מוכרות ובצבעים שמובילים לקדמה. הכל מושתת על מטרה אחת – להביא את חווית המשתמשים במוצרי העץ לשיאים חדשים.

כאילו לא די בחידושים שצצו בשנים עברו, חידושים נוספים יצמיח עולם העץ בשנה הקרובה, אשר מבטיחים לקחת חללים ריקים מעץ צעד אחד קדימה אל תחושת איכות ויוקרה. החל מחיפויי קיר, ריהוטי פנים, מטבחים מעץ ועד לרמת גימור העמידה בפני שריטות וטביעות אצבעות, כל אלה ועוד צפויים לתפוס מקום של כבוד.

השנה נראה שילובי עץ אשר ייצרו ניגודיות שעונה לשם “הטרנד הבא”. לדוגמה ניתן לקחת חיפויי קיר ודלתות של עץ ממוחזר, שמגיע ממקורות שונים בעולם ועובר תהליך של חיטוי וחידוש, תוך כדי שמירה על אותנטיות. אם מוסיפים לזה רצפת כנסייה ישנה מאוסטריה או קיר-עץ מבר עתיק בגרמניה ומעבירים אותם תהליך של פירוק, חיטוי והדבקה בעבודת יד מסוגים שונים של עץ, היצירה תשדר מראה אלגנטי ויוקרתי, אך גם כזה ששומר על ייחודיות המוצר, כפי שצפוי בשנת 2019.

הטרנדים החמים של 2019 בעיצוב העץ
צילומים: לעד ניסים

ניתן יהיה לראות את חיפויי העץ השונים הן בלובי של בניינים והן בנישות שונות. אותם חיפויים ישדרו שילוב נכון של מראה חמים, ובאותה נשימה גם מראה מודרני ואיכותי, וכך ישמרו על איכות הסביבה תוך שימוש בעץ ממוחזר. היתרון היפה ביותר של עיצוב בעץ מופיע כשכל פיסת עץ שונה מחברתה ובמקביל שומרת על אותנטיות. גם כאשר פלוני עושה את אותה הפעולה בדיוק, לעולם לא יגיע לאותה רמת גימור וחידוש של חברו, האינדיבידואלית לחלוטין בעולם העץ.

עץ במטבח

לב ליבו של הבית ואולי הסמל המרכזי ביותר של ביתיות הוא המטבח, ובתוכו מגירות העץ. הן נפתחות ונסגרות עשרות פעמים ביום מבלי לשים לב. המגירות החדשות של קונצרן הפרזול האוסטרי ‘GGRASS’ מביאות עמן רף חדש בעולם עיצוב המטבחים בשנת 2019. מגירות ‘סקאלה’ או בשמן המלא ‘SCALA MATCH’, מגיעות בצבעים ייחודיים של אפור גרפיט ולבן בלבד, שעוצבו בעיצוב דקיק ואלגנטי במיוחד. אלה מגירות שיש להן פנל ייחודי ומעוצב, אשר ניתן להחלפה בהתאם לגימור המטבח, כולל התאמת גוון הדפנות לחזיתות המטבח להתאמה מושלמת.

דלתות המטבח ‘PERFECT SENSE MATCH’ של חברת ‘EGGER’ המכונות גם דלתות ‘נאנו מט’, מצופות בצבעי משי ובגימור-מט ומעניקות תחושת אחידות המדמה צביעה בתנור. היתרון המשמעותי ביותר של ציפוי זה על פני צביעה בתנור הוא שעמידות השחיקה שלו גבוהה בהרבה, הוא אינו משאיר טביעות אצבעות, ואף עמיד דיו בפני שריטות. חידוש נוסף לדלתות המטבח שמציעה החברה הן דלתות הפרפקט-מט, שמגיעות מצופות בטקסטורות שונות. הבולטת ביניהן היא טקסטורת השיש, שמדגישה את הגידים ומשדרת יוקרה ואיכות אופיינית.

צבע השנה והטרנד החם ביותר בשנת 2019 הוא ה’רוז-גולד’ ובשמו העברי ‘הזהב האדום’. גוון זה צפוי לצוץ בכל פינה. ניתן יהיה לפגוש אותו בעיקר בחללים הציבוריים, אבל גם כשילוב חם ונכון במטבחים, בחדרי השינה ובחדרי הרחצה. יש שיאמרו שהזהב האדום הוא השילוב הנכון בין פסטיבל קואצ’לה לבין נסיעה מהאגדות. הרי בסופו של דבר, הכל יכול להשתנות אבל העץ תמיד יישאר…

אל תפספסו