לא רק שנטי וטרקים, בהודו אפשר גם ללמוד עיצוב

NIFT

חמשת בתי הספר הכי מבוקשים בהודו מציעים קורסים במגוון תחומי עיצוב

עיצוב היה מאז ומעולם חלק ממארג התרבות ההודית.
החל מעיצוב הרנגולי (אומנות רחוב צבעונית) הססגוני והמורכב ועד לארכיטקטורה המרשימה בת מאות השנים המשלבת תרבויות שונות, דתות וסגנונות. ישנה הערכה עמוקה לעיצוב אשר הושרשה כמעט בכל פן בחיים ההודים. אין זה פלא, אם כן, שהודו מתהדרת בכמה מבתי הספר הטובים ביותר לעיצוב בעולם. בין אם זה עיצוב אופנה, ארכיטקטורה, תקשורת חזותית, או תכשיטנות באבנים יקרות, להודו יש בית ספר מוביל לכל אחד מהם.1. המכון הלאומי לעיצוב (NID)

קורס עיצוב זכוכית
מקור: NID

נחשב לאחד מבתי הספר הראשיים לעיצוב בהודו, ה-NID מציע קורסים במגוון רחב של תחומי עיצוב.
המכון שם דגש על הכשרת תלמידיו ביישום עקרונות עיצוב בתרחישים מן העולם האמיתי, כשהמטרה הרחבה יותר היא להשתמש במחקר לימודי וחוויתי על מנת להכשיר את התלמידים בפתרון בעיות, מקצועיות, רגישות תרבותית והבנה של טרנדים עדכניים. NID מציע בחירה בין 3 קמפוסים ברחבי אחמדאבאד (העיר השביעית בגודלה בהודו), גנדינגאר (עיר במדינת גוג’אראט במערב הודו) ובנגלור (נחשבת לעמק הסיליקון של הודו) עם קורסים לתואר ראשון ושני ב-19 תחומי עיצוב הנעים מריהוט ועיצוב פנים אל עיצוב אנימציה לסרטים ועד קרמיקה ועיצוב זכוכית. עלות התואר נעה בין כ-$8000 לתואר שני ו-$11,000 לתואר ראשון.


2. המרכז לעיצוב תעשייתי (IDC) במכון הטכנולוגי של הודו (IIT)

סטודיו לעיצוב בבמבוק
מקור: IDC

בית ספר מוערך מאוד המתמקד בבוגרי תואר ראשון ושני עם קורסים בעיצוב תעשייתי, תקשורת, ניידות וכלי רכב, אנימציה ועיצוב אינטראקטיבי עם תכנית דוקטורט מהשורה הראשונה. תהליך הקבלה מעט מייגע אך המטרה העיקרית היא לבחון את יכולתו של כל מועמד לקריירה בתחום העיצוב.
בית הספר כן מציע קורסים לתואר ראשון אך מאחר והוא מקושר ל-IIT (“הטכניון ההודי”) מועמדים יצטרכו לעבור UCEED (בחינת כניסה נפוצה לתואר ראשון בעיצוב). מועמדים לתואר שני צריכים לעבור מבחן מקביל הנקרא CEED . המכללה אף מציעה קורסים לסטודנטים בינלאומיים.3. המכון הלאומי לטכנולוגיית אופנה (NIFT)

הצגת פרוייקט – עיצוב אופנה
NIFT

המכון ידוע בלימודי עיצוב האופנה שלו ומציע מגוון של תתי-התמחות. חלק מהלימודים לתואר ראשון כוללים עיצוב בעור, עיצוב אופנה (Bachelor of Fashion Technology –  B.FTech), עיצוב סריגים ועיצוב אביזרים (אקססוריז). כל הקורסים מתחילים עם תכנית בסיס, שם סטודנטים ניגשים אל היסודות העסקיים בתחום האופנה, עיצוב, טכנולוגיה וניהול בפרספקטיבה חברתית-תרבותית. המכללה נחשבת לבעלת דירוג מדורגת גבוה ברמת התשתיות והאיכות האקדמאית. בנוסף, ישנה תכנית השמה איתנה עבור בוגרים יוצאים וסטודנטים לתארים מתקדמים. בית הספר מציע גם תכנית דוקטורט במטה בדלהי, אך הקמפוס הראשי ממוקם במומבאי, עם 18 קמפוסים אחרים הפרוסים לאורכה ורוחבה של המדינה.4. אוניברסיטת CEPT

תערוכת לימודים באוניברסיטה
מקור: אוניברסיטת CEPT

נקראה בעבר המרכז לתכנון וטכנולוגיה של הסביבה. לימודים עבור תואר לבוגר באדריכלות (B.Arch) ולימודי אדריכלות נוספים. ישנם מעט בתי ספר היכולים להתחרות ב CEPT באחמדאבאד. הקורסים מתמקדים בהמשגה, עיצוב, בנייה וניהול  של “סביבת מגורים אנושית” מכל הסוגים. עלות קורס של 5 שנים לתואר בוגר באדריכלות תהיה כ-$4,600 לשנה הראשונה, כך שזהו לא המוסד הזול ביותר מבין המוסדות לתואר באדריכלות. במרכז ישנן פקולטות בחמישה תחומי עיצוב הכוללים: ארכיטקטורה, תכנון, טכנולוגיה, עיצוב וניהול. הקורסים מוצעים לתואר ראשון, שני ודוקטורט, יחד עם תוכניות תעודה ודיפלומה. ישנה תכנית חילופי סטודנטים פופולרית בשיתוף עם בתי הספר המובילים לאדריכלות באיטליה גרמניה וטורקיה.5. אקדמיית Pearl

קמפוס בדלהי
מקור: אקדמיית Pearl

בית הספר מציע מבחר מקיף של תוכניות לימוד לאופנה, אדריכלות, אומנויות ועיצוב פנים, אך הוא ככל הנראה ידוע בעיקר בזכות תכניות האופנה והאנימציה שלו. מסלול הUG  (תואר ראשון בתחום ספציפי, לרוב אומנויות כגון עיצוב אופנה) והקורסים לתעודה מקצועית אינם זולים, אך הם זוכים להערכה גבוהה בתעשיות רבות. תכנית מלאה של UG הלוקחת 4 שנים תעלה כ $30,000 רק עבור שכר לימוד, אך התשתיות, המתקנים והשירותים שבית הספר מעניק לתלמידיו הם בלתי ניתנים להשוואה. ישנן מעבדות ייעודיות עבור תחומים שונים, כיתות אטומות לרעש, שירותי קנטינה נקיים – כולם ממוזגים ומתקנים ברמה הגבוהה והעדכנית ביותר. הפקולטה מונה צוות חזק של מומחים בתחומם, חלקם ילידי הודו וחלקם בינלאומיים, כל מחלקה מובלת על ידי איש מקצוע מנוסה בעל ניסיון של שנים בעולם העבודה האמיתי.ישנם בתי ספר רבים המציעים תשתיות דומות ומגוון מקיף של הצעות קורסים, אך בסך הכל, חמשת אלו הם הטובים ביותר מבחינת אקדמיה, ניסיון סטודנטיאלי, מתקנים ושירותי קמפוס, סביבות עבודה ייעודיות, תשתיות והיכולת להקנות סטנדרטים בינלאומיים של חינוך במגוון תחומי עיצוב.

אל תפספסו