בראשית בראתי
בראשית בראתי

בראשית בראתי

מעצבות מתחילות והפרויקטים שהביאו לעולם, והפעם: שלוש מעצבות צעירות חושבות מחדש על אחד הטקסים המשמעותיים ביותר במסורת היהודית ומציגות פמוטות בעיצוב חדשני

אישה, גבר, פנים, חוץ

המעצבת מיכל צרום מציגה את פמוטות Inside-out (פרספקס, חיתוך לייזר).

מה מקור ההשראה שלך?

נרות שבת מדליקים שניים, כנגד זכר ונקבה. הצורות משתלבות זו בזו ומהוות סמל לדואליות זוגית. עיצבתי פמוט אחד כזכר, כאשר דפוס החיתוך מוצג בצידו החיצוני; ופמוט שני (הלבן) כנקבה – דוגמת החיתוך פנימית ומסמלת את הפנימיות העמוקה של האישה.

מה הסיפור מאחורי הפמוט?

רציתי להדגיש את נקודת המבט החדשה שלי על מושג ה״נר״ – ״נר ה׳ נשמת אדם״ (משלי כ', כז'), ולהראות את ההשפעה של הנשמה הבוערת על סביבתה. בתהליך העיצוב התמקדתי בהשפעת האור על הסביבה.

היו פספוסים?

באחד מנסיונות העיצוב הראשונים, כשהדלקתי נר באחד הפמוטות, הוא עצמו נמס. הייתי צריכה להכין פמוט חדש, הפעם עם הפרופורציות הנכונות.

ספרי לנו קצת עלייך.

אני בת 22, נשואה כחצי שנה ומתגוררת בבית מקסים ברחביה, שבו נמצא הסטודיו שלי. אני בוגרת המרכז החרדי להכשרה מקצועית במחלקה לעיצוב מוצר וביומיום אני מעצבת יודאיקה ומפתחת מוצרים עבור יזמים.

[email protected]

פמוטות טו-גו

המעצבת יעל סגל מציגה ערכה להדלקת נרות בשבתות מחוץ לבית (קרטון, חיתוך לייזר).

מה מקור ההשראה שלך?

הערכות הקומפקטיות שמחולקות בבתי מלון באירועי שבת ושבתות גיבוש. וקופסאות גפרורים.

מה הסיפור מאחורי הפמוט?

התרגשתי לראות את נשות השבת, שעומדות בימי חמישי בריכוזים חילוניים ומחלקות ערכות שכוללות זוג נרות קטנים, קופסת גפרורים וברכת הדלקת נרות. זה עורר בי מחשבות על אנשי עסקים, ששוהים בשבתות קרות מחוץ לבית, ורציתי לעצב עבורם ערכה קומפקטית כזו.

ספרי לנו קצת עלייך.

אני בת 23, בוגרת מגמת עיצוב תעשייתי במרכז החרדי. כיום עובדת פרילנס בעיצוב מוצרים בטכנולוגיית תלת ממד במכונת CNC, ונותנת שירותי עיצוב בחברת המיתוג ״בר נוי״.

[email protected]

בראשית בראתי
פמוט ״הילה״ של המעצבת אלישבע דויטש

אור וצל

המעצבת אלישבע דויטש מציגה את פמוט הילה (נירוסטה, חיתוך לייזר).

מה מקור ההשראה שלך?

בדי תחרה קלילים.

מה הסיפור מאחורי הפמוט?

במהלך עיצוב הפמוט התעניינתי בעיקר בהילת האור הנוצרת ממשחק הצללים על הקירות. הפמוט עוצב בדוגמת תחרה, כאשר צללי האור על הקירות משרים רוגע ושלווה.

היו פספוסים?

לא בולטים. עיצבתי את הפמוט משתי פלטות שטוחות, שמתחברות יחד ויוצרות פמוט תלת מימדי, ובתהליך העבודה עשיתי הרבה ניסיונות כדי להבין ואיך לעצב את החיבור באופן בטיחותי ומוקפד.

ספרי לנו קצת עלייך.

בת 25, אם לשניים ומתגוררת בעיר העתיקה בירושלים.

[email protected]

מאת:

צ׳ו ליבמן

לינק: [email protected]


אל תפספסו