ארומתרפיה להריון, לידה ולתינוק – רוקחות טבעית בהתאמה אישית

זוהר גל

עולם הארומתרפיה – עולם מופלא של שימוש במרכיבים טבעיים, שמנים אתריים ופתרונות מהצומח, כמקור עתיק ואינסופי לטיפול וטיפוח

כאן אציג עבורכם פתרונות מעולים וטבעיים לתקופת ההריון, הלידה ולתינוק
השתתף בכתיבת הכתבה:  יקיר אליהו וקנין

בשנתיים האחרונות – זוהר בוטניק תרפי (Zohar botanic therapy) – הבייבי הפרטי שלי, התפתח וגדל לנגד עיניי ועכשיו הוא כבר ממש הולך בכוחות עצמו ואפילו מצמיח שיניים ראשונות.
אחרי תואר בעבודה סוציאלית וארבע שנים של עבודה בשטח, לקחתי הפסקת נשימה כדי לחשב מסלול מחדש ולטפל באנשים בדרך קצת אחרת.

כך נפגשתי לראשונה עם עולם הארומתרפיה – עולם מופלא של שימוש במרכיבים טבעיים, שמנים אתריים ופתרונות מהצומח, כמקור עתיק ואינסופי לטיפול וטיפוח. בזכות שילוב עם פיתוחים טכנולוגיים מודרניים, למדתי איך להפוך את הטבע על שלל מרכיביו, למקור ידע של איכות חיים – פיזית ורגשית.

בין אם זה בעניינים קוסמטיים של יופי וטיפוח, אתגרים והתמודדויות רגשיות, טיפול עיקרי או טיפול משלים לתהליכים של הרפואה המערבית – כל אלה נמצאים בשפע בחוכמת הארומתרפיה.

מקור: זוהר גל

תקופת הקורונה – תקופה של שינויים

תקופת הקורונה מאופיינת בעיקר בשינויים, חלקם מאתגרים יותר וחלקם ממש לטובה. תופעת הבייבי קורונה שמקיפה אותנו היא למשל דרך נהדרת לבלות את הזמן בבית.
כמעט שנה לתוך תקופת הקורונה, ואני חש כי עולה סביבי צורך גדול יותר לפתרונות טבעיים להתמודדות עם השפעות התקופה, בין היתר סביב נושאי היריון ולידה. בזכות תופעת ה”בייבי קורונה”, הצטרפו למעגל הלקוחות שלי נשים רבות ששמחתי להוסיף ארומתרפיה לחוויית ההיריון והלידה שלהן.

שילוב ארומתרפיה בתקופת ההריון וחווית הלידה

1. שינויים בשגרת הטיפוח

תקופת ההיריון היא הזדמנות טובה לעשות חושבים לגבי בחירות הקשורות בשגרת הטיפוח. אני מזמין אותך לשנות הרגלי טיפוח ולהכניס לחייך מוצרים טבעיים, לטובת העובר ובטח שלטובתך האישית.
חשוב לדעת: מוצרים המיועדים למריחה על העור חודרים אל מחזור הדם שלך ולכן, בזמן היריון, חשוב יותר מתמיד לדעת ממה מורכבים מוצרי הטיפוח שאת צורכת.

סבון פחם
מקור: זוהר גל

2. חששות וחרדות בתהליך ההריון

חששות וחרדות הן חלק לגיטימי ובלתי נפרד מתהליך ההיריון. פרקטיקות טבעיות מעולם הארומתרפיה כמו הדפת שמנים בעזרת מבער, יכולים לעזור משמעותית בהרגעת התחושות השליליות שעלולות ללוות אותך. שמנים אתריים כדוגמת לבנדר שמרגיע ומפחית מתח, שמן תפוז המעניק תחושת קלילות ומעשיר באנרגיה חיובית ועוד מגוון רב של סוגי שמנים בעלי סגולות מופלאות.
למידע נוסף ולרכישת שמן למבער

מבער לשמנים ארומתיים
מקור: זוהר גל

3. מניעת אלרגיות ומוצרי צריכה בסיסיים לאם ולתינוק

מוצרים רבים כמו משחת החתלה או מוצרי מקלחת וטיפוח (ליולדת ולתינוק) עלולים לעורר לפעמים תגובות אלרגיות בגלל חלק מהרכיבים המצויים במוצר. בבחירה במוצרים ארומתרפיים, ניתנת לך האפשרות לרקוח את המוצר בהתאמה אישית ללא הרכיבים האלרגניים ועם תוספות טבעיות המעשירות את המוצר. אותם תוספות לא רק שלא מעוררות את התגובה האלרגית, אלא אפילו יכולות לרפא את האלרגיה עצמה.

סבון ורוד צימר
מקור: זוהר גל

3 מוצרים מומלצים להיריון,לידה ולתינוק – רוקחות טבעית מותאמת אישית

שמן לעיסוי הפירנאום

פורמולה ברוקחות ביתית המורכבת משמן שקדים ושמן נבט חיטה. תפקידם להגמיש כלי דם ולסייע באיחוי של העור. שמן לעיסוי הפירנאום הוא האלטרנטיבה הטבעית המושלמת בהכנת הגוף ללידה. השמן בבסיסו מגיע ללא תוספת של שמנים אתריים במטרה להקל על רגישות לריחות בזמן ההיריון במידה ויש כזאת. ניתן להוסיף ברוקחות אישית תוספות של שמנים אתריים לפי הצורך.

שמנים אתריים ברוקחות אישית
מקור: זוהר גל

מבער ושמנים אתריים

הדפה היא אחת מטכניקות הטיפול היעילות ביותר בתחום הארומתרפיה. הדפת שמן בעזרת מבער יכולה לשמש אותך לכל תהליך ההיריון והלידה, בזכות התאמת השמן המדויק. לדוגמה, תערובת של שמן אורן ושמן אקליפטוס רדיאטה להדפה בחדר של התינוק. לתערובת סגולות רבות של טיהור האוויר וחיטוי, עוזרים בשיפור איכות הנשימה של התינוק וחיזוק המערכת החיסונית (מומלץ במיוחד לתינוקות המצטרפים אלינו בזמן החורף).

אחת מטכניקות הטיפול היעילות ביותר בתחום הארומתרפיה
מקור: זוהר גל

משחת החתלה

קרם ברוקחות טבעית עשוי רכיבים טבעיים בלבד. מורכב משמן קלנדולה בעל היכולת המופלאה לטיפול בפציעות וכוויות ותורם להרגעת גירויים בעור. בנוסף, משחת ההחתלה מועשרת בחמאת שיאה שמרככת ושומרת על גמישות ולחות עמוקה של העור. גם פה, כמו בשאר המוצרים, ניתן להוסיף מרכיבים לפי צרכיו של התינוק (במקרים של אלרגיות או תופעות לוואי אחרות)

חמאת שיאה טיפולית
מקור: זוהר גל

תהליך הכנת שמן קלנדולה טבעי

הכנת שמן קלנדולה
מקור: זוהר גל

אלה הם רק חלק קטן מעולם המוצרים הטבעיים הזמינים עבורך בזמן ההיריון והלידה, את כל אלה ועוד אפשר להזמין ברוקחות טבעית לפי הצרכים האישיים שלך.

אם עולם הארומתרפיה מסקרן אתכן בהקשר של ההיריון או בכלל, אתן מוזמנת להצטרף אליי לסדנת “רוקחות טבעית” – הזדמנות להכיר מקרוב את עולם הרוקחות הטבעית והשימוש בשמנים אתריים והתנסות מעשית בהכנת מוצרים.

בכל דרך שתבחרו, מאחל לכן היריון ולידה קלים ומשמחים. 

אל תפספסו