אמנות רב תחומית ברעננה: תערוכת ״פלאשבק״ על האגם

צילום: דניאל ווכטל

תערוכת " פלאשבק", שתוצג בגלריית "על האגם" ברעננה, היא יוזמתן של האוצרות שלי רשקס ונילי ויצטום

בתערוכה, בין היתר, תוצגנה שתי יצירות של האמן דניאל ווכטל, שמעלות את הזיכרון של רגע מואר, רמז למהות האמיתית של קיומנו

ENLIGHTENMENT

היצירה  ENLIGHTENMENT , מעגל בוהק של אור ואנרגיה, היא תבנית חוזרת בכל התורות הרוחניות לאורך היסטוריה, מהקבלה היהודית עד המיסטיקה הנוצרית, מ – Advaita Vedanta ועד ציורי מנדלות.
רעיון היצירה התלקח אצל דניאל כאשר נחשף למוטיב התערוכה “פלשבאק”- סדרה של עיגולי אור וצבע, הגדלים מהמרכז. תבנית זו החזירה אותו לזיכרון של רגע נדיר, רגע של שינוי תודעה.

ציור של האמן דניאל ווכטל
צילום: דניאל וול

“בשנת 2008 הייתי תלמיד ב”קורס בניסים” בהנחיית אפרת שר שלום. הגעתי עם רקע של לימוד קבלה, דמיון מודרך והתנסות במדיטציה, אך אותו רגע באחד משיעורי הקורס היה יוצא דופן מכל החוויות שחוויתי בעברי. במהלך מדיטציה עמוקה, עברתי, ללא שליטתי, לממד חדש – ממד של אור.
הרגשתי שרק חוט של אור מקשר בין הגוף שלי וההוויה שלי. מוקף באור, שאת מראהו קשה לתאר במילים, כאשר באמצע קיים עיגול פחות מואר. הייתי אני, בלי שם, צורה או זהות, במצב של סוג של אקסטזה.
בתום החוויה “חזרתי” ליום יום, לחדר בו הייתי, והדהים אותי להרגיש שהמציאות שהחושים קולטים היא דהויה ביחס לחוויה שחוויתי קודם. הרגשתי שהעולם האמיתי הוא סוג של רדוקציה – סינון של האור.״ אומר דניאל

מאז לא חזרתי שוב לממד זה, אבל התרגול מאפשר לי לחוות מצבי NO MIND רצוניים, מצב קיומי ללא מחשבות, שהוא תמיד של שמחה ושלווה.

I AM THAT

זוהי מחווה לספר המבוסס על שיחות עם שרי ניסרגדטה מהאראג’, אשר היווה השפעה משמעותית עלי ועל רבים בעולם.
היצירה היא עיגול שחור מוקף אור, ממוסגר עם זכוכית רגילה, כך שהצופה מתבונן ביצירה ובו זמנית בעצמו, בהשתקפותו על הזכוכית. ההבנה שכל מה שיש זה הרגע הזה והתודעה שאני קיים, וזה קבוע, זאת הממשות שלנו. כל היתר חולף.
אנחנו מהות אור “מולבשת” ברבדים של מה שאנחנו קולטים כחומר (חכמת הקבלה).

המסע של חיפוש עצמי מסתיימת באותו מקום שהיא מתחילה (קורס בניסים)

בשתי היצירות השתמש דניאל בעפרון אקוורל על נייר לבן בכדי ליצור את הנגטיב. לאחר מכן, באמצעות סריקה ועריכה ממוחשבת, נוצר אפקט הפוזיטיב, הציור שלפניכם.
דניאל משתדל לצייר במצב תודעתי ללא מחשבות, להיות המכחול של היקום.
״אלה הם רגעים של שמחה ואושר שאני מקווה שעוברים אל הצופה. ההבנה היחידה שאני מבקש בציורים אלה, היא חווית רגע של חוסר הבנה, רגע של התבוננות נקייה מכל חשיבה או שיפוט. רגע בו תרגישו שלמות קיומית.״
דניאל ווכטל ,אמן רישום ,אדריכל ומרצה. לומד ומתרגל רוחניות כדרך חיים.

בתערוכה תמצאו גם את:

אורה גולדנברג

מחוזות ילדותי, אמנות דיגיטלית
צילום: דניאל ווכטל

דורית גנשר

בורא כל ישנו ( העצים), צבע שמן.
הבאר הפרטית שלי – צבע שמן, משיכת שפכטל,ורישום בפחם
צילום: דניאל ווכטל

האמנים המשתתפים : 

אילן ארד, סו אלה, בט ארז, אסתר בראל, יעקב ברנשטיין, תאיר גבע רמות, אורה גולדנברג, דודו גוטליב, דורית גנשר, מלכה גרינספון, דפנה דגן, אתי דוד, יאיר דוד, אלה דוחובני, לאה דולינסקי, סילביה הראטי, דניאל ווכטל, לילך וישנבסקי, שרון זילברצויג, שלמה טל, אליאס יעקובוביץ, רעיה כהנא, אפרת לאופר, חגית מויאל, נומי מלול אוהד, שרה מלכי, מוריס מנס, דליק נאמן, שרה פורברג, לורה פנחס, מירי פסוב, נחמה קרמס, מיקי רוזנטל, נעמי רזינובסקי סלע, יעל שביט, נחום שוץ, דפי שפיר, פנקג’ שרמה

שעות פתיחה א-ה, שבת 10:00-19:00, שישי 10:00-14:30

אירוע פתיחה- מוצ”ש, 1.2.20 בשעה 18:30 במעמד ראש העיר רעננה. מר  חיים ברוידא

גלריית ״על האגם״ ברעננה
צילום: דניאל ווכטל

אל תפספסו